منوی هدایتگر شرکت

 
 معرفی
 اهداف
 چشم انداز
 ماموریت
 همکاری
 

اهداف

رعایت استانداردها :

در صنعت‌ نرم‌افزار استانداردهای فراوانی وجود دارد که تولید نرم‌افزارهای استاندارد را ممکن می‌سازد. تولید اینگونه نرم‌افزارها مزایای فراوانی برای صاحبان آن‌ها دارد که از جمله می‌توان سادگی در نگهداری، توسعه پذیری، برقراری ارتباط بین برنامه‌های مختلف و بسیاری دیگر را نام برد. این مزایا، سازندگان را موظف می‌سازد تا استانداردها را بشناسند و بر اساس آن استانداردها نرم‌افزارها را ایجاد کنند.
استانداردهای فراوانی در این صنعت وجود دارد که باید بر اساس نیازهای مشتریان، مشخص و به کار گرفته شوند. نپراش گستر استانداردهای مهم را می‌شناسد و استانداردهای جدید را نیز بررسی می‌کند تا در هنگام نیاز از آن‌ها بهره بگیرد.
ابزارهای (Components) فراوانی برای تولید نرم‌افزارها و برنامه‌ها وجود دارد. این ابزارها برای نیازهای متفاوتی ایجاد شده‌اند و هر ابزار، برای شرایط خاصی مناسب خواهد بود.
از ابزارهای مختلفی در هر پروژه بر حسب نیاز آن پروژه می‌توان استفاده کرد. این ابزارها که روز به روز پیشرفته‌تر می‌شوند، امکانات جدیدتر و بهتری را به برنامه‌ها می‌توانند اضافه کنند. نپراش گستر امکانات این ابزارها را می‌شناسد و امکانات جدید آن‌ها را نیز بررسی می‌کند تا در زمان مناسب از آن‌ها بهره بگیرد و این مزایا را بتواند در اختیار مشتریان خود قرار دهد.

بکارگیری قویترین زیر ساخت ها :

در سال‌های اخیر، نرم‌افزارها وسعت زیادی پیدا کرده‌اند. شرکت‌های بزرگ نرم‌افزاری، با بررسی‌های آماری گسترده به این نتیجه رسیده‌اند که بسیاری از نرم‌افزارها به قسمت‌های مشترک و خدمات مشترکی نیاز دارند. برای کمک به سرعت بخشیدن به توسعه و ساخت نرم‌افزارها، بعضی از این شرکت‌ها نظیر Sun Microsystems و Microsoft زیرساخت‌هایی را ایجاد کرده‌اند که به تولیدکنندگان نرم‌افزار کمک می‌کند تا با بهره‌گیری از خدمات و امکانات این زیرساخت‌ها، برنامه‌ها را با سرعت بیشتر و امکانات بیشتر تولید کنند. در حال حاضر دو زیرساخت اصلی وجود دارد که در پروژه‌های نرم‌افزاری از آن‌ها استفاده می‌شود. یکی از این زیرساخت‌ها، J2EE از شرکت Sun Microsystems است که با قدمت، قدرت، امنیت و بسیاری مزایای دیگر، برای شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ مفید است. زیرساخت دیگر .NET است که شرکت Microsoft آن را ارائه کرده است و در صورتیکه شرکت یا سازمانی متکی به فناوری‌های شرکت Microsoft است، این زیرساخت برایش بسیار مناسب خواهد بود. نپراش گستر با سنجش نیازهای مشتریان و نگاه علمی و عملی به وضعیت حال و آینده صنعت نرم افزار از زیر ساخت .NET استفاده می نماید که از نظر کمی و کیفی در صنعت نرم افزار بی نظیر می باشد و از پشتیبانی قوی و مطمئن شرکت مایکروسافت بر خور دار است.

رعایت اصول مهندسی نرم افزار :

مهندسی نرم‌افزار، یک روش علمی برای تولید نرم‌افزارها است که بر اساس آن، نرم‌افزار در طی یک فرایند علمی، تجزیه و تحلیل، طراحی، پیاده‌سازی، آزمایش و پشتیبانی می‌شود. این علم برای پیاده‌سازی نرم‌افزارهایی که اهداف مهم و حیاتی دارند یک ضرورت است. در بیشتر پروژه‌های نرم‌افزاری، بیش از هفتاد درصد از هزینه‌های پروژه، صرف نگهداری نرم‌افزار می‌شود. به همین منظور در مهندسی نرم‌افزار از روش‌هایی استفاده می‌شود تا نگهداری و ایجاد تغییر در نرم‌افزار به سادگی صورت پذیرد و هزینه‌های پروژه‌ها کاهش یابد. برای بهبود کیفیت پروژه‌های نرم‌افزاری، نیاز به روش‌هایی برای اندازه‌گیری کیفیت نرم‌افزار وجود دارد که این روش‌ها نیز در علم مهندسی نرم‌افزار وجود دارد. معیارهای مختلفی نیز برای اندازه‌گیری کیفیت بخش‌های مختلف نرم‌افزارها وجود دارد. شرکت نپراش گستر برای بهبود کیفیت نرم‌افزارهایی که تولید می‌کند، از این علم استفاده می‌کند تا کیفیت را تضمین کند.